17.02.2015

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Część artystyczna.

babci.jpg

Dnia 5 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”, na którą zaproszeni zostali Babcie i Dziadkowie uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Jak co roku goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Na wstępie Pani Dyrektor – Teresa Wielechowska przywitała wszystkich ciepłymi, serdecznymi słowami. Następnie przekazała głos uczniom naszej szkoły. Na program złożyły się wystąpienie klas I-III pełne życzeń oraz wyrazów miłości i wdzięczności w postaci wierszy i piosenek oraz inscenizacja w gwarze kurpiowskiej - „Psiecenie chleba na Kurpsiach” w wykonaniu uczniów klas IV-VI. Całości dopełniły przepięknie wykonane piosenki z dawnych lat, w wykonaniu chóru szkolnego, któremu towarzyszył szkolny zespół instrumentalny „Ryzyk – fizyk”(Daria Kaczyńska i Dominika Gwara – uczennice klasy VI oraz pan od muzyki). Nad uczniowskimi wystąpieniami czuwali nauczyciele - Janina i Ryszard Kaczyńscy. Podczas prezentowanego programu słowno – muzycznego nie obyło się bez gromkich braw, uśmiechów i ukradkiem ocieranych łez.

Część artystyczna zakończyła się gromkim „Sto lat”, wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek oraz drobnych upominków wykonanych  samodzielnie przez ich wnuczęta.

W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez wnuków. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem dziękując za miło spędzone chwile.

DSC08300.JPG

DSC08303.JPG

DSC08309.JPG

DSC08320.JPG

DSC08330.JPG

 

DSC08339.JPG

1
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 5
  • 7
Komentarze