19.02.2014

ANDRZEJKI - AKCJA CHARYTATYWNA

Akcja charytatywna pod hasłem "Dzieci Dzieciom".

 

8.jpg

 

W sobotę 23 listopada 2013r. odbył się w naszej szkole charytatywny koncert zespołu „Droga Na Ostrołękę” na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Ostrołęce pod hasłem „Dzieci Dzieciom. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup świątecznych prezentów. Nie zabrakło ciepłych słów, uśmiechów dzieci i magicznej atmosfery. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło gospodarza naszej gminy - wójta Dariusza Łukaszewskiego oraz opiekunów i dzieci z Domu Dziecka.

 

9.jpg


Pomysłodawcą akcji „Dzieci Dzieciom” jest czynnie działający w naszej szkole Samorząd Uczniowski, którego opiekunami są Pani Marta Pabich oraz Pani Urszula Kisiel.

- Od wielu lat współpracujemy z Domem Dziecka w Ostrołęce. W ubiegłych latach również organizowaliśmy zbiórki pieniężne. W tym roku pomysł z koncertem charytatywnym wyszedł od uczniów naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Oni sami chcą pomagać swoim rówieśnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. – mówi opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Urszula Kisiel.

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniami dyrektora szkoły Pani Teresy Wielechowskiej, opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Marty Pabich oraz przedstawicieli zarządu m.in. przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Angeliki Waśkiewicz.

Po krótkim wystąpieniu całą salę i wszystkich gości ogarnęły rytmy muzyki country.  Publiczności tak bardzo podobało się ich wystąpienie, że wiele razy prosili o bis. Po show, które tam zgotowali, „za wspaniały koncert, wspaniałą muzykę i bezinteresowną pomoc” podziękowała dyrektor szkoły Teresa Wielechowska wraz z Samorządem  Uczniowskim.  Zaś pamiątkowy dyplom i skromny upominek wręczały opiekun Pani Marta Pabich oraz  Dominika Kulesza.

 

10.jpg


Na scenie zaprezentował się również szkolny zespół RYZYK-FIZYK, pod kierownictwem nauczyciela muzyki Pana Ryszarda Kaczyńskiego. Gościnnie na perkusji zagrał Marek Rudziński oraz na harmonijce ustnej Wojciech Dudkowski.

Uczniowie zagrali i zaśpiewali nie tylko hity z polskiej sceny muzycznej, jak na przykład „Prawdziwe Powietrze” czy „Cykady na Cykladach”, ale swoimi utworami nawiązali do regionu, w którym mieszkają – Kurpiowszczyzny. Nie obyło się bez niespodzianek. Do melodii  „Bawmy się” zespołu Boys szkolni muzycy wymyślili własny tekst, który rozbawił wszystkich do łez.

Nie zabrakło też tańca! Szkolne zespoły: „Super Stars” oraz „Dancing Girls” poprzez swoje choreografie taneczne udowodniły, że w szkole są nie tylko talenty muzyczne.

 

11.jpg


Podczas trwania imprezy chętni mogli korzystać z  wróżb, oczywiście za skromną opłatą.

Jeden z muzyków Drogi Na Ostrołękę, Adam Wołosz, który nagrał swoją solową płytę, przekazał na licytację dwa albumy. Pieniądze z niej również zostaną przeznaczone na rzecz dzieci z Domu Dziecka.

Starosta ostrołęcki, Stanisław Kubeł,  który nie mógł być na koncercie, zadeklarował, że wesprze tę akcję. Rozgłośnia „Radio OKO” również wspiera naszą akcję i przekaże książki dla dzieci.

- Wstępny dochód z imprezy to ok. 800zł. Niemniej jednak zbiórka jeszcze się nie zakończyła. W najbliższym czasie odbędzie się dyskoteka szkolna i licytacja przekazanych płyt „Surowizna”, z których dochód również przeznaczymy na rzecz wychowanków ostrołęckiego Domu Dziecka.

 

12.jpg


Dziękujemy zespołowi "Droga Na Ostrołękę" za uświetnienie koncertem charytatywnym akcji dobroczynnej na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Ostrołęce oraz wszystkim wspierającym naszą akcję za życzliwość i bezinteresowną pomoc.


0
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 2
  • 8