23.04.2015

Akademia Odkrywców w naszej szkole

W dniach 21 i 22 kwietnia w naszej szkole gościła interaktywna wystawa edukacyjna przybliżająca zagadnienia fizyki, techniki i biologii.

"Akademia Odkrywców - wystawa eksperymentów" to mobilne centrum edukacji składające się z wielu stanowisk do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów, ułatwiające zrozumienie świata i pokazujące, że nauka i technika są integralną częścią codzienności.

Na wystawie obowiązywała zasada: „DOTKNIJ, SPRAWDŹ, ZROZUM”. Nauka poprzez zabawę przynosiła wiele radości i pozytywnych emocji. Podczas zwiedzania wystawy uczniowie  poznawali doświadczalnie między innymi zagadnienia: grawitacji i lewitacji, dźwięku, optyki, złudzeń optycznych i anamorfozy, praw dynamiki Newtona,magnetyzmu, stanów skupienia z uwzględnieniem plazmy jako zjawiska zorzy polarnej, kątów odbicia,konstruowania budowli i sprawdzania ich wytrzymałości na podstawie budowy mostu łukowego, tarcia, tworzenia barw.

Wierzymy, iż dla części z uczniów udział w wystawie zaowocuje rozbudzaniem pasji naukowych w kierunku przedmiotów ścisłych.

DSC07687.JPG

copy_of_DSC07693.JPG

copy_of_DSC07695.JPG

DSC07699.JPG

1
Dodaj Komentarz
  • 27
  • 21
  • 1
Komentarze