25.03.2011

Szkolny turniej wiedzy o walucie Unii Europejskiej

Kilkoro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w szkolnym turnieju wiedzy ze znajomości waluty funkcjonującej w krajach Unii Europejskiej. Chętni uczniowie otrzymali spis  krajów i walut, a następnie przystąpili do nauki. 24 marca br. mieli okazję pochwalic się swoją wiedzą przed resztą szkoły. Uczestnicy  konkursu  rywalizowali w 3 rundach. Pierwsza z nich poloegała na wylosowaniu kraju i podaniu prawidłowej nazwy waluty tam obowiązującej. W kolejnym etapie uczniowie mieli za zadanie wylosowanie waluty i podanie odpowiedniego kraju. Runda trzecia zwieńczyła zmagania uczestników, którzy zostali poproszeni o wylosowanie koperty z karajami i walutą, a następnie prawidłowe dopasowanie ich. Rywalizacja była zacięta, gdyż każdy z uczestników reprezentował wysoki poziom wiedzy. Dowodem na to są wyniki konkursu, które jury ogłosiła na koniec konkursu:

I miejsce- ex aequo: uczennica kl.IV i uczennica kl. IV

II miejsce- ex aequo: uczennica kl.V i uczeń klasy IV

 

ZMAGANIA UCZESTNIKÓW W RUNDZIE I

IMG_0820.JPG

                        PODLICZANIE PUNKTÓW PRZEZ JURY

IMG_0827.JPG

RUNDA III- DOPASOWYWANIE KRAJÓW DO WALUT

IMG_0828.JPG

Zwycięzcy otrzymali drobne upominki i mnóstwo oklasków. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie wykorzystana przez naszych uczniów w przyszłości.

1
Dodaj Komentarz
  • 29
  • 2
  • 1
Komentarze