22.05.2014

Kilometry dobra!!!

Kolejna akcja charytatywna rozpoczęta! „Dobro”, ponieważ głównym celem akcji jest pomoc potrzebującym.

Główną ideą kampanii jest ukazanie możliwości narzędzi fundraisingowych dla czynienia dobra.

Misją Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu jest wspomaganie działań mających na celu pozyskiwanie środków poprzez ciekawe, niestandardowe wydarzenia. Kampania “Kilometry Dobra” jest tylko jednym z wielu możliwych rozwiązań fundraisingowych. Do udziału w kampanii zaprosiliśmy organizacje partnerskie, które w ramach jednej ogólnopolskiej kampanii, będą mogły przeprowadzić zbiórkę na swoje cele statutowe. Podstawowym przesłaniem jest wspólne działanie dla dobra każdej z organizacji.

Co to jest fundraising?

Cel

Celem kampanii jest zebranie środków na realizację celów statutowych organizacji partnerskich. Zbiórka publiczna środków pieniężnych odbywa się od 1 marca 2014 r. do 31 maja 2014 r. Finały kampanii w każdym z miast biorących udział w ,,Kilometrach Dobra”, przewidziane są na 1 czerwca 2014 roku.

Tego dnia organizacje partnerskie w każdym z miast podejmą próbę ułożenia nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł w celu pobicia aktualnego rekordu Guinnessa. Obecny rekord należy do austriackiej organizacji BG/ BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75,24 km składający się z miliona jednocentówek euro.

Dlaczego nazwa “Kilometry dobra”?

 

„Dobro”, ponieważ głównym celem akcji jest pomoc potrzebującym. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do konkretnych organizacji partnerskich i zostaną przeznaczone na ich cele statutowe.

„Kilometry”, bo jednym z celów kampanii jest ułożenie odcinka składającego się z monet jednozłotowych i próba pobicia aktualnego rekordu Guinnessa.

 

A tak wyglądała dziś akcja w naszej szkole! Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w loterii:)

 

20140522_123820.jpg20140522_123852.jpg

1
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 1
  • 11
Komentarze