07.11.2021

Spotkanie ze Świętymi

Wyprzedzając uroczystości Wszystkich Świętych w naszej szkole zaroiło się od Mieszkańców Nieba. Uczniowie wszystkich klas mogli przebrać się za wybranych Świętych.

Ich różnorodność jeszcze bardziej uświadomiła nam, że „każdy może być święty, jeśli tylko chce” – jak usłyszeliśmy w piosence śpiewanej przez uczestników korowodu. Planując to wydarzenie, klasy starsze przygotowały informcje o wczesniej wylosowanych Świętych. Dzieki temu poznaliśy sylwetki Chiary Luce Badano, Jose Sanchez del Rio, Bernadetty, Piera Giorgio Frasattiego, Laury Vicuny, Matki Teresy, Carla Acutisa.

Warto było sobie przypomnieć jak żyli Ci, których dziś Kościół nazywa świętymi i co zrobili, by dziś móc wstawiać się za nami. Ich postaci pokazały także, że świętość nie musi być nudna i może być osiągalna dla zwykłego człowieka, równiez w bardzo młodym wieku.

Niech Ich życie pomoże nam w drodze do nieba.

Wszystkich Świętych to dzień pamięci o tych, którzy już cieszą się w chwale nieba, to również dzień imienin nas wszystkich… dlatego też razem świętowaliśmy pamiętając, że razem idziemy do Nieba. W takim dniu przypominamy sobie, że święci „są miedzy nami w szkole i w pracy” oraz, że każdy może być święty jeśli tylko chce, przecież do tego jesteśmy powołani… i ja i Ty.img

0
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 15
  • 9