05.02.2016
Zagadki szkolnej Lokatki
Na koniec tygodnia rozwiążcie jeszcze jedno zadanie :)
Paweł miał 30 zł. Kupił model do sklejania za 14 zł i klej za 9 zł.
Janek oddał mu 5 zł, które pożyczył poprzedniego dnia.
Ile tubek farby będzie mógł teraz kupić Paweł, jeśli za jedną tubkę trzeba zapłacić 4 zł?
Odp.:...................
Oblicz i napisz odpowiedź (całym zdaniem) w komentarzu.
Pamiętaj, by podać imię, pierwszą literę nazwiska i klasę.
Tak, jak zwykle na odpowiedzi czekamy do godz. 19:00.
Nagroda trafi do pierwszych trzech osób, które podadzą prawidłową odpowiedź.
POWODZENIA!
30
68
Dziękujemy pięknie wszystkim za wspólną zabawę i komentarze. Wspaniałych snów tej nocy.
Ciekawa zagadka, ale spóźniłam się
Fajna zagadka, ale spóźniłem się
__ (¯`:´¯)
_ (¯ `•.\|/.•´¯)
(- `•.(۰۪۪۫۫●۪۫۰).•´¯)
__(_.•´/|\`•._)
____ (_.:._)DZIEŃ
___ ______ (¯`:´¯)DOBRY
___ ___ (¯ `•.\|/.•´¯)
___ __ (¯ `•.(۰۪۪۫۫●۪۫۰).•´¯)
___ ____ (_.•´/|\`•._)
__________ (_.:._)
.....♥♥♥♥♥............♥♥♥♥♥
.....♥♥♥♥♥...............♥♥♥♥♥
....♥♥♥♥♥..................♥♥♥♥♥
...♥♥♥♥♥....................♥♥♥♥♥
..♥♥♥♥♥ .....................♥♥♥♥♥
.♥♥♥♥♥..........na...........♥♥♥♥♥
♥♥♥♥♥..........................♥♥♥♥♥
♥♥♥♥♥......szczęście.........♥♥♥♥♥
♥♥♥♥♥..........................♥♥♥♥♥
.♥♥♥♥♥........................♥♥♥♥♥
...♥♥♥♥♥....................♥♥♥♥♥
.....♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
........♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
..............♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
┘▌▌█▐▀▐▀▐▐▀▐▀▐█▐▐▀▄┌
┘▌▌█▐▀▐▀▐█░▐▀▐█▐▐░█┌
┘███▐█▐█▐▐█▐█▐▐█▐█▀┌
Bardzo serdecznie pozdrawiam
i życzę miłego odpoczynku:)
Mi też się podoba :-)
Fajna zagadka ale się spóźniłem
Ciekawe czy będzie jeszcze jakiś konkurs.
Sobotnim rankiem Was odwiedzamy, głosik klikamy i pozdrawiamy:)
Miłego odpoczywania:)
Dobry wieczór!
¯`•♥•´¯)
---`•.¸.•´(¯`•♥•´¯)
(¯`•♥•´¯).`•.¸.•´(¯`•♥•´¯).
--`•.¸.•´----♪♪♪-----`•.¸.•´
Dzisiaj zrobiłam sobie wycieczkę i odwiedziłam blogów troszeczkę:)
Pozdrawiam i głosik zostawiam:)
★*.*.¸_¸.* ★ *.¸.* ★ *.★¸.* ★*.*.¸_¸.* ★ *.¸.* ★ *.★¸.*
W piątkowy wieczór odwiedzamy i głosik sympatii zostawiamy:)))
Wieczorem pozdrawiamy i głosik sympatii zostawiamy :)
Pięknie dziękujemy Marcinkowi z Chotkowa. Jakiś chochlik nam pomieszał literki. Pozdrawiamy.
Bardzo dziękujemy za udział w konkursie naszym gościom Marcinkowi z Chodkowa i Magdalence z Rabki Zdrój. Cieszymy się, że do nas zaglądacie. Nagrody powędrują do Gracjana i Amelki, którymi możemy spotkać się w szkole.
Jako pierwsi odpowiedzi udzielili: Amelia z IIa, Gracjan z IIa i Marcin z klasy ? Gratulujemy. Nagrody w poniedziałek :)
Marcin z 2 klasy chotkow
30zł - 14zł - 9zł + 5zł = 12zł
12zł : 4zł = 3 szt
Odp: Paweł może teraz kupić 3szt farby.
pozdrowienia z rabki
30-14-9=7. 7+5=12 12zl:4=3 kupi tylko 3 tubki farby
Bardzo fajna zagadka
30zl-14zl-9zl=7zl 7zl+ 5zl oddane=12 zl wiec jesli tubka kosztuje 4 zl to wystarczy mu tylko na 3
14+9=23
30-23=7
7+5=12
12:4=3 Odp: Paweł będzie mógł kupić 3 tubki farby.
Gracjan, masz szczęście , że poprawiłeś rozwiązanie i podałeś prawidłową odpowiedż :)
Kupi tylko 3 tubki farby 30zl-14zl-9zl=7zl tyle mu zostalo reszty 7zl+5zl (0ddane przez Pawla,)=12 zl wiec starczy mu na 3 tubki bo 12:4=3
Bardzo dobrze rozwiązane działanie i wyczerpująca odpowiedź :)
Napisz, z której jesteś klasy.
Ale fajna zagadka
14+9-35=28
28:4=7 bo 7x4=28
Paweł będzie teraz mógł kupić 7 tubek farby.
Paweł może kupić 3 tubki farby
Do dzieła!