29.05.2022

Nie ulegaj trendom....

...nie niszcz upraw dla kilku "lajków" w mediach społecznościowych

img

fot. pixabay

Też chcesz mieć fotkę w rzepaku? Zanim wybierzesz się na pole przeczytaj ten post.

Zdjęcie wśród żółtych kwiatków to teraz największy hit w mediach społecznościowych. Ich autorzy zgarniają setki lajków, ale chyba nie zdają sobie sprawy, że fotografując się w tej uprawie, bardzo jej szkodzą.

Wchodzenie w rzepk to łamanie delikatnych roślin, a patrząc szerzej- marnowanie żywności. W czasach żywnościowego kryzysu to szczególnie niemądre, nasiona rzepaku nie należą do tanich, podobnie jak nawozy stosowane do jego uprawy. Nie aprobujemy mody na robienie fotki w rzepaku również dlatego, że w Polsce kolejny rok z rzędu mamy suszę, więc o uprawy powinno się teraz dbać w wyjątkowy sposób. Nie pochwalamy tego "zwyczaju" również z innych, "nieprzyrodniczych" powodów. Deptanie rzepaku to nic innego jak niszczenie ciężkiej pracy rolników, co zdecydowanie potępiamy. Rzadko się też zdarza, że osoba fotografowana jest właścicielem pola w tle, a wchodzenie w czyjeś pole, to wejście na czyjś prywatny teren. Za niszczenie upraw grozi również mandat. 

Deptanie upraw to ich niszczenie, ale jeszcze więcej zła czynią kłady i samochody, które wjeżdżają w pole- takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca. 

img

fot. pixabay

tekst: za WWF Polska

4
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 8
  • 3
Komentarze