02.11.2020

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kilka zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz "moda drogowa".

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg, chodników i poboczy. Sko przygotowało ulotkę do zapoznania się z którą szczególnie zachęcamy.

Ze względu na obostrzenia, sami bez osoby dorosłej możecie się przemieszczać dopiero po godzinie 16:00. W miesiącach jesienno-zimowych po tej godzinie szybko zapada zmrok,a co za tm idzie pogarsza się widoczność- a właściwie zmniejsza się do ok. 10-15 metrów. Kierowca patrzący na drogę oświetloną reflektorami swojego auta dostrzeże pieszego idącego poboczem w odległości 40 metrów. Od momentu dostrzeżenia pieszego, do chwili rozpoczęcia hamowania mija sekunda. Przy prędkości 50 km/h samochód pokona w tym czasie ok 15 metrów. Nie brzmi to optymistycznie, prawda? Ale jest na to rada. Aby być lepiej widocznym należy mieć na sobie elementy dblaskowe. Taki pieszy jest widoczny z odległości 200-300 metrów. img 

Proponujemy Wam dzisiaj "modę drogową", a więc takie elementy garderoby, które sprawią,że będziemy lepiej widoczni na drodze.

Nasze TOP 5 :)

nr 1 czapka z daszkiem: 

img nr 2 kamizelka: img

 

nr 3 breloczki img

 

nr 4 opaski img  nr 5 naklejki: img

 

Jeśli macie pomysły na inne ciekawe elementy garderoby, które mogłyby być odblaskowe i tym samym uratować nam życie- PISZCIE W KOMENTARZACH.

Uważajcie na siebie!

 

 

17
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 6
  • 19
Komentarze