25.11.2020

25 listopada to.....

.....Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. 

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki- w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej....

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. 

Miś pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą pluszową zabawką. Taki Miś po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu MIś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać kiedy tylko chcemy.Jest Miś Uszatek, Miś Paddington, Miś Yogi, Gumisie, Colargol, mały, duży ...zresztą zobaczcie sami:

 

imgimgimgimg

imgimg

 

imgimg

imgimg

imgimg

 

imgimg

imgimg

Sto lat MISIU!

10
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 8
  • 3
Komentarze