01.11.2020

1 Listopada

Dzień Wszystkich Świętych- dniem zadumy.

"Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest w Kościele katolickim od IX wieku. Wyznaczył je na 1 listopada papież Grzegorz IV w 837 roku.

W tym dniu ludzie przychodzą na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych- najbliższych i przyjaciół. Jest to też święto obchodzone przez część innych wyznań, a także zwyczaj praktykowany przez osoby bezwyznaniowe i niewierzące, mającym być wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym. "(Źródło: www.dzieje.pl).

W tym roku jest to święto inne niż zwykle. Wspominamy naszych zmarłych i modlimy się za nich,ale w naszych domach. Nie odwiedzamy ich 1 listopada ani w Dzień Zaduszny na ich grobach...

Niedaleko naszej szkoły znajduje się cmentarz parafialny. Co roku z grupą młodzieży, krótko przed 1 listopada, zabieramy znicze i odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. Pamiętamy również o tych, o których nikt już nie pamięta lub po prostu nie ma się kto zająć. Porządkujemy mogiły, zapalamy światełka i modlimy się... W tym roku nie było nam to dane.. W relacji fotograficznej przypominamy ubiegły rok: 

imgimgimgimgimgimgimg

16
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 10
  • 22
Komentarze