15.07.2020

Zabawy na wakacje:)

zabawy Hatetepesa, jako alternatywa smartfonów. My dołączamy nasze propozycje:)

 

Hatetepes zaproponował interesujące zabawy,

które wypędzą nudę, zachęcą do wspólnych spotkań, nawiązania nowych przyjaźni.

Jeżeli macie ochotę odsyłamy Was do artykułu i skorzystania z propozycji.

 

https://www.szkolneblogi.pl/blogi/o-sko/15-lipca-swiatowy-dzien-bez-telefonu-komorkowego/

 

My także mamy kilka nowych zabaw, które mogą Was zainteresować

 

Latająca bila

Sznurek, dwie przecięte butelki, ewentualnie coś na uchwyty (mogą być druciki kreatywne) i gotowe. Prosta zabawka własnej produkcji, która umili Wam czas.

Cymbergaj w domowym wydaniu

Dwa kubeczki (lepsze są mniejsze), dwie grube skarpety, zakrętka od butelki, folia aluminiowa, grubszy papier, taśma klejąca, stół 🙂 i coś do zrobienia dwóch bramek np. plastelina i druciki kreatywne. Stół oklejamy dookoła blatu grubszym papierem lub katonem tworząc w ten sposób bandę, aby nasz dysk nie wypadał. Wolne miejsca zostawiamy tylko na dwóch końcach  i ustawiamy tam nasze bramki. Na kubeczki naciągamy grube skarpety  i na koniec zakrętkę od butelki owijamy gładko folią aluminiową. Wszystko gotowe, wiec możemy rozpocząć rodzinne zawody, a może to pomysł na zabawę podczas urodzinowego przyjęcia?

Kredowe labirynty

  Rysowanie kredą na chodniku każdy z nas dobrze zna,  jak się okazuje takie rysowanie wcale nie musi być nudne… A może narysujemy wielki labirynt na całym boisku? To aktywność i propozycja dla starszych dzieci. Uczy planowania przestrzennego, logicznego myślenia i dostarcza sporo wrażeń. Dodatkowo w grupie uczymy się współpracy.

  Mandele z wakacyjnych zbiorów

Mandale ułożone na wielkich kawałkach brystolu to niezwykle twórcza letnia zabawa. Elementy natury kwiaty, liście, korę lub morskie akcenty układamy na kształt mandali tworząc niezwykłe obrazy. Wszystko mocujemy za pomocą kleju introligatorskiego.

Gra w kapsle

Zasady są proste, każdy po kolei, pstryka w swój kapsel, tak aby przesunąć go do przodu, ale żeby nie wypadł z trasy. Kto wypadnie wraca na miejsce w którym był przed pstryknięciem i tym samym nie przesuwa się dalej. Wygrywa osoba, która pierwsza przekroczy metę.  Zamiast kapsli można użyć plastikowych zakrętek, każdy ma swój numerek, aby ich nie pomylić.

Hatetepes wyjaśnia i zachęca

 

Bez względu na swój rodzaj, gry wzmacniają więzi rodzinne, pogłębiają przyjaźnie oraz bawią, co z kolei sprzyja wydzielaniu się endorfin – związków wpływających na poczucie szczęścia, lekkości i odprężenia. 

 

Gry pozwolą Ci też sporo zaoszczędzić – po pierwsze dlatego, że są stosunkowo tanią rozrywką (w przypadku zakupu można nabyć jedną grę w kilka osób, grać wspólnie oraz się nią dzielić), a po drugie - w przeciwieństwie do gier elektronicznych, „zaoszczędzą” Twoje oczy.

Miłych wakacji, w miłym towarzystwie, z ciekawymi zabawami

 

8
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 0
  • 14
Komentarze