31.10.2015

Światowy Dzień Oszczędzania

Dzień Oszczędzania przypada na 31 października. Święto jest jedną z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie.Jego ideą jest ogólnie rozumiane oszczędzanie.

My świętowaliśmy dzień wcześniej:)

 Przygotowaliśmy wystawę prac konkursowych  pt.” RODZINNE OSZCZĘDZANIE”. Pierwszoklasiści i ich rodziny wykonali 42 pomysłowe plakaty, które podziwiali  uczniowie kl.II.(Wyniki konkursu już w przyszłym tygodniu.)

 Drugoklasiści o oszczędzaniu rozmawiali z przedstawicielami PKO BP Oddział 1 w Żaganiu, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Goście sprawdzili, czy uczniowie wiedzą co to jest kieszonkowe i jak racjonalnie gospodarować oszczędnościami. Wielkie wrażenia na drugoklasistach wywarła piękna skarbonka, będąca repliką tej z 1920r.

Dziękujemy za wspólne świętowanie

 Nie zabrakło atrakcji dla wszystkich uczniów. Podczas długiej przerwy każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu: oszczędzania, SKO, bezpieczeństwa w ruchu drogowym itp.. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane SKO-wymi balonikami. Chantal i Daria świetnie sprawdziły się w roli prowadzących zabawę.

To był  radosny i SKO-wy dzień.

Trochę prywaty:)

Tym wpisem żegnam się. Ślicznie dziękuję za wspaniałe, prawie dwa lata wspólnego blogowania.  W pamięci pozostaną mi wspomnienia pełne przyjaznych, wirtualnych  spotkań. Blog przekazuję w dobre ręce pani Kasi i pani Doroty. Do miłego:)