23.03.2017

SKO-we warsztaty

Phishing

Przez cały rok szkolny powtarzamy i utrwalamy wiadomości związane z bezpieczeństwem.

Zamieszczaliśmy na naszym blogu zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z Sieci, na lekcji informatyki, lekcjach wychowawczych oglądaliśmy filmy, wykonywaliśmy NETYKIETY,  w klasach i na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty przypominające nam o bezpieczeństwie w Internecie, na drodze, podczas zabaw zimowych.

Ponieważ niebezpieczeństw stale przybywa, z prośbą o przybliżenie zagrożeń, które na nas czyhają poprosiliśmy specjalistów –pracowników I Oddziału PKO BP w Żaganiu.

W warsztatach wzięli udział czwartoklasiści .

Pani Ania i Ewelina opowiadały nam o  przestępstwach nowej generacji  czyli o tzw. phishingu. Uczyły jak je rozpoznawać i jak się przed nimi bronić.

Phishing – metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję, w celu wyłudzenia określonych informacji (np. danych logowania, szczegółówkarty kredytowej) lub nakłonienia ofiary do określonych działań.

Okazało się, że 45 minut lekcji to za mało. Zajęcia były tak ciekawe, że gdy zadzwonił dzwonek na przerwę, żaden z 57 uczniów klas czwartych nie chciał opuścić sali. Na koniec pracownicy banku zaprezentowali nam ciekawostkę –nowy banknot 500zł:)

 

Najaktywniejsi, jak zwykle, otrzymali SKO-we nagrody:))