14.06.2015

Ogółnopolski sukces Miłosza

W dniach 29-31 maja 2015 r. w Polanicy-Zdrój rozegrano finał krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Ogromny sukces odniósł Miłosz Mesjasz reprezentant województwa lubuskiego uczeń Szkoły Podstawowej w Iłowej. Po teście pisemnym (28 pkt. na 40 możliwych) uzyskał najlepszy wynik z grupy I i tym samym zakwalifikował się do ścisłego finału, do którego wchodzi tylko 5 zawodników.

Finał polegał na zadaniach praktycznych oraz części ustnej m.in. wybraniu sprzętu do zbudowania linii głównej i gaśniczej, na rozpoznaniu elementów strażackiego wyposażenia, zaopatrzenie osoby poszkodowanej na desce ortopedycznej, oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie z historii pożarnictwa jak i zakresu wiadomości OSP - uzyskując 8 pkt. Skutkowało to zajęciem trzeciego miejsca w Polsce.Do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie 1 pkt.

DSCN0799.JPG

DSCN0851.JPG

DSCN0859.JPG

W dziedzinie osiągnięć w zakresie wiedzy pożarniczej Miłosz jest najprawdopodobniej pierwszym uczniem z terenu powiatu żagańskiego, który osiągnął tak duży sukces. Miłosz Mesjasz aktualnie jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów. W dowód uznania za swoją wiedzę na początku maja br. po finale wojewódzkim został odznaczony srebrną odznaką Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

notatka i zdjęcia: Rafał Mesjasz ( tato Miłosza)

65
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 16
  • 11
Komentarze