27.11.2015

Lekcja SKO

Gdzie "mieszkają" pieniądze?

Podczas dzisiejszych zajęć świetlicowych prowadziliśmy pogadankę o BANKU.

Rozmawialiśmy o tym, że istnieją różne sposoby oszczędzania – część osób gromadzi pieniądze w domu np. w skarpetce, dzieci używają skarbonek, ale najlepszym chyba sposobem jest odkładanie pieniędzy w banku, który umożliwia nam również inwestowanie, czyli pomnażanie posiadanych środków finansowych.

W celu uzupełnienia wiadomości o banku, skorzystaliśmy również z przewodnika "Przygody Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki".

Znalezione obrazy dla zapytania przygody kuby pieniążka i żyrafy lokatki

     

Utrwaliliśmy sobie podstawowe pojęcia związane z bankowością:

Bank – to miejsce, w którym możemy trzymać nasze pieniądze. Możemy je stamtąd zabrać lub przekazać innej osobie, robiąc przelew.

Bankomat – to maszyna, która może wypłacić nam nasze pieniądze, które wcześniej włożyliśmy do banku. Żeby wypłacić pieniądze z bankomatu, musimy mieć kartę płatniczą i znać specjalne hasło, które trzeba wpisać. To hasło to numer PIN.

Karta płatnicza – to też pieniądz, który wart jest tyle ile pieniędzy mamy w banku. Dzięki karcie możemy zapłacić w sklepie albo wyjąć papierowe pieniądze z bankomatu.

Lokata – to sposób na oszczędzanie pieniędzy. Lokatę zakładamy w banku. Kiedy trzymamy nasze pieniądze na lokacie, to z czasem mamy ich coraz więcej.

Był czas na rozwiązywanie zagadek, rebusów, krzyżówek umieszczonych w poradniku ekonomicznym BRAWO BANK.

 

 Na koniec naszej bankowej przygody postanowiliśmy stworzyć świetlicowy BANKOMAT.