21.09.2019

JESTEŚMY EKO

         

W naszym lesie na polanie

 wielkie dzisiaj zamieszanie.

Był tu chyba wróg przyrody

 I narobił wiele szkody.

Krzaczek płacze, ptak nie śpiewa,

 połamane młode drzewa.

Siatki, puszki i papiery

i butelki leżą cztery.

Każdy uczeń worek niesie,

zaraz będzie czysto w lesie!.

Tak bym chciała żyć na świecie,

w którym, śmieci nie znajdziecie.

 Kosze służą na odpadki

pamiętajcie o tym dziatki!!!

linia

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku.

W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

My także, w każdy trzeci weekend września wyruszamy robić porządki. Każdy uczeń wie, że nie należy śmiecić i tego nie robi, ale są tacy, którzy niestety o tym zapominają.

Akcja rozpoczęła się apelem na placu szkolnym. Dzieci zostały poinformowane o zasadach bezpieczeństwa, rozdano rękawiczki, worki i wyruszyły na podbój śmieci.

Oj, działo się, działo…

 Worki zapełniały się, uśmiech zadowolenia z dobrze wykonanej misji nie znikał.  

Kiedy wszystkie zakamarki były już wysprzątane, uczniowie z opiekunami powrócili do szkoły, a tam czekał już na nich posiłek zasponsorowany przez Nadleśnictwo Żagań.