22.02.2015

Drugie życie starych telefonów

Recykling starych telefonów komórkowych wpływa korzystnie na naszą planetę. Dzięki ponownemu wykorzystaniu zmniejsza się ilość powstających odpadów. Wielokrotne użycie przynosi wielkie korzyści dla środowiska, ponieważ oszczędzamy zasoby i energię potrzebną do produkcji nowych urządzeń. Kiedy telefonu nie da się już naprawić jest on przekazywany do przetworzenia. Dzięki temu możemy odzyskać wiele wartościowych komponentów, które można ponownie użyć.

Dbając o stan środowiska, uczniowie naszej szkoły ponownie włączyli się w zbiórkę zużytych telefonów.

Udało się zebrać 160 sztuk.

copy_of_DSCF2431.JPG

Zużyte telefony zostały wysłane do recyklingu.

DSCF2433.JPG

W zamian za to Fundacja Akcja Ekoszkoły przekaże naszej szkole książki, które wzbogacą księgozbiór biblioteki szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę.

Organizatorkami akcji w naszej szkole były:

p. Joanna Janczyk i p.Aurelia Lichtańska

Został nam jeszcze tydzień  ferii;-)

712
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 0
  • 15
Komentarze