31.05.2015

Dzień Dziecka w Daubitz

Dzieci uczące się języka niemieckiego spędziły dzień ze swoimi rówieśnikami ze szkoły niemieckiej w Daubitz. Czwarto- i trzecioklasiści świętowali wspólnie Dzień Dziecka. Gospodarze zadbali o to, aby wszyscy poczuli się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie i zorganizowali wiele ciekawych konkurencji.

Dzieci mogły poznać życie wioski indiańskiej i sprawdzić się w rzucaniu włócznią.

DSCF34431.JPG

DSCF34482.JPG

DSCF34521.JPG

Była też okazja, aby spróbować swojego szczęścia w wyszukiwaniu złota w pobliskim strumyku. Jak się okazało, wytrwałość była w cenie, ponieważ złoto można było zamienić na  nagrody.

DSCF34561.JPG

DSCF34601.JPG

Nie zabrakło również występów tanecznych do muzyki country. Uczniowie klasy IV b dołączyli do prowadzącej i wykorzystali swoje pięć minut na scenie, za co otrzymali gromkie brawa.

DSCF34721.JPG

Świetnym miejscem do odpoczynku okazały się snopki siana, które w każdej minucie były oblegane przez dzieci.

DSCF34551.JPG

W powietrzu unosił się zapach świeżo smażonej kiełbaski i innych posiłków, które uczestnicy zjedli razem przy wspólnym, polsko – niemieckim stole. Podczas spotkania dzieci z naszej szkoły doskonale poradziły sobie z porozumiewaniem się w języku niemieckim i  zawarły nowe przyjaźnie.

ilowa19.jpg

W drodze powrotnej uczniowie wymieniali się wspomnieniami, śpiewali, opowiadali dowcipy i już planowali kolejne spotkanie ze swoimi nowymi koleżankami i kolegami.

notatka i zdjęcia: pani Izabela Mrozik

102
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 4
  • 13
Komentarze