25.05.2020

Koszt domowego zdrowego śniadania- zadanie

Jedzenie na mieście VS  swoje? Zastanawialiście się kiedyś ile kosztuje jedzenie na mieście, a ile kosztuje jedzenie zabrane z domu? Macie problemy z szykowaniem posiłków albo wmawiacie sobie, że jedzenie na mieście nic was nie kosztuje? Dzisiaj przyjrzymy się obu opcjom i wskażemy różnice pomiędzy nimi.

Jedzenie na mieście

Najczęściej jednak jedzenie na mieście wiąże się z większymi kosztami. Jakimi? Policzmy. Idąc do szkoły wychodzimy z domu na około 5-7 godzin. Zazwyczaj w tym czasie zjemy 2 posiłki. I właśnie na tych dwóch będziemy bazować.

Fast food, bar mleczny, bar sałatkowo - kanapkowy a może gotowe posiłki ze sklepu ???

Tu koszt posiłku wahać się będzie w granicy 15-25 zł za posiłek

 

Jedzenie z domu

Biorąc pod uwagę chęć przygotowywania jedzenia w domu powinniśmy zaopatrzyć się w pojemniki do przechowywania żywności. Pisząc jedzenie brane z domu, będziemy brali pod uwagę jedynie koszt przyrządzenia produktów, a nie naszą pracę i czas oraz faktyczne zużycie energii elektrycznej i gazu, ponieważ trudno jest oszacować dokładną kwotę ze względu na zróżnicowanie. Przykładowo domowa kanapka z ulubionymi dodatkami i warzywami  może kosztować nawet 2 – 2,5 zł

 

Dzisiaj zajęliśmy się tematem: jedzenie na mieście vs jedzenie posiłków z domu. Główny wniosek jaki się nasuwa to, że jedzenie na mieście jest dużo droższe niż jedzenie z domu. A ponadto nie można pominąć najważniejszego aspektu zdrowotnego, czyli „wiesz co jesz”. Naszym zdaniem warto pokusić się o odrobinę pracy w domu. Dzięki temu możemy zaoszczędzić pieniądze, które można spożytkować na różne sposoby, a przede wszystkim jeść zdrowo i smacznie.

 

!!!    Zadanie  !!!

Przelicz koszt swojego zdrowego śniadania,

swój  wynik pozostaw w komentarzu 

4
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 32
  • 24
Komentarze