30.01.2013

ELEKTROŚMIECI? Przynieś z mieszkania do punktu zbierania!

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Drugie życie Elektrośmieci".

Czy wiecie, że ...

 

 • W ciągu roku w Polsce wyrzuca się około 165 000 ton zużytego sprzętu AGD? To trzy razy więcej niż waży Most Łazienkowski w Warszawie!
 •  

  250pxPOL_Warszawa_Most_Lazienkowski.jpg

   

 • Gdyby wymieniane co roku telefony komórkowe ustawić jeden na drugim, to utworzyłyby kolumnę 1000 razy wyższą niż Pałac Kultury i Nauki!
 •  

  paac.jpg

  Ale tak naprawdę, te porzucone zużyte sprzęty elektryczne to ogromna góra śmieci, która zagraża zdrowiu ludzi i zanieczyszcza środowisko!!

  Dlatego nie wyrzucaj elektrośmieci! Jeśli masz zepsute urządzenia elektryczne, przywieź je do naszej szkoły. Pomożesz nam chronić środowisko i być może zdobyć nagrodę w konkursie!:-)

  Zbiórka trwa do 20 kwietnia.

  Szkolny Zespół "Ekoland" wraz z opiekunem, p. Anną Cukrowską prosi wszystkich mieszkańców osiedla o dostarczanie zużytego sprzętu do szkoły.

  naszzesp.JPG

  Szkolny zespół "Ekoland"


  Dziś na zebraniu z rodzicami o elektrośmieciach opowiadali i do zbiórki zachęcali nasi goście z Urzędu Miasta, współorganizatorzy konkursu.

  DSC03205.JPG

   

  DSC03203.JPG

  Mamy nadzieję, że uczniowie, rodzice i mieszkańcy osiedla włączą się chętnie do akcji i posprzątają swoje domy, garaże i piwnice, a my uzbieramy wiele ton zużytego sprzętu.

   

  Wszystkich uczniów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o elektrośmieciach zapraszamy do czytania i oglądania gazetki znajdującej się na górnym korytarzu szkoły.

  DSC03196.JPG

  Powiedz o tym cioci, babci, sąsiadowi!

  A potem...przynieś z mieszkania do punktu zbierania!

  9
  Dodaj Komentarz
  • 16
  • 14
  • 7
  Komentarze