02.01.2019

Jasełka 2018

grudzień

Grudniowe jasełka w roku szkolnym 2018/19 zostały przygotowane przez dzieci z klas 2a, 2b, 6a, 6b, 6c, gościnnie wystąpiły też śpiewające dziewczynki z 5b, grający na gitarze Igor z 5c, chłopaki z chóru z klas III gimnazjum i Oliwka z IIIb.

 

img

 

Tematem przewodnim jasełek był fakt, że wiele osób zapomina o tym, co w życiu jest najważniejsze, a nie jest to ani sława ani pieniądze, ani piękne i drogie rzeczy. Przed świętami skupiamy się na tym, co będzie na stole, jak udekorować choinkę, ale przecież najważniejsze w tym wszystkim jest to, co stało się przed tysiącem lat w Betlejem. Narodziny Jezusa w małej stajence powinny skierować nasze myśli na to, co dzieje się w naszych sercach, jacy jesteśmy dla innych i zastanowić się nad  wartościami, którymi kierujemy się w naszym życiu. Goście, którzy przybyli, aby obejrzeć jasełka mieli okazję posłuchać pieśni i kolęd, włączyć się do śpiewu razem z chórem szkolnym, zjeść pyszne ciasta oraz po prostu porozmawiać i złożyć sobie nawzajem życzenia.
Oby te święta i Nowy Rok przyniosły wszystkim dużo radości, spokoju, byśmy mieli okazję okazać innym naszą dobroć i miłość.

 

 

img

20
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 3
  • 7
Komentarze