04.05.2014

Zadania majowe dla klasy IV i V

Na rozwiązania (pełne) czekam do 9 maja (piątek)

Wraz z rodzicami wybrałeś się na całodniową wycieczkę krajoznawczą.

ZADANIA DLA KLASY IV

bloemen128oi5

1. Przed wyprawą należało skompletować apteczkę. Na jej wyposażenie mama przeznaczyła 15 zł. Musiała kupić: 1 bandaż,  buteleczkę wody utlenionej, 1 komplet plastrów i kilka opatrunków. Korzystając z cennika, oblicz ile maksymalnie opatrunków mogła kupić mama?
CENNIK:
bandaż- 1 zł 60 gr
woda utleniona- 1 zł 80 gr
opatrunek- 90 gr
komplet plastrów- 5 zł 30 gr

2. W czasie wycieczki zwiedziliście ruiny zamku, którego budowę ukończono ostatniego dnia XVI wieku. W którym roku ukończono budowę zamku?

3. Do domu wróciliście o godzinie 19.45. Ile czasu trwała wycieczka, jeżeli
wyruszyliście o godzinie 8.30?

ZADANIA DLA KLASY V

bloemen128oi5

1. Na mapie w skali 1: 300 000 odległość od domu do ruin zamku wynosi 8 cm. Jaka jest ta odległość w rzeczywistości?

2. Wracając z wycieczki kupiliście w sadzie 25 kg jabłekjabłko ok płacąc za nie 80 zł. W sklepie 1 kilogram jabłek tej samej odmiany kosztuje 3,60 zł. Oblicz, ile pieniędzy zaoszczędziliście, kupując jabłka w sadzie.emotikonka zrywa jabłka

3. Wracając z wycieczki mama kupiła truskawki, 166obst13które podzieliła na 12 porcji. Sześć porcji po ¼ kg, 4 porcje po ½ kg i pozostałe porcje po ¾ kg. Ile kilogramów truskawekfruit 055 łącznie zakupiła mama?

4. W czasie wycieczki odwiedziliście również mały ogród zoologiczny. Ogród ma kształt prostokąta o bokach 220m x 300m. Połowę jego powierzchni zajmują ptaki,papuga latająca animation pozostała część terenu należy do zwierząt wodnych. Oblicz, ile metrów kwadratowych zajmują tereny dla zwierząt wodnych.discuspinwx9

5.Malwina kupiła pod koniec maja pierwsze czereśnie.czeresnie gify animowane Za 20 dag zapłaciła 1,60zł.

W czerwcu czereśnie były już dwa razy tańsze. Ile kosztował kilogram czereśni w czerwcu?czeresnie 4 agusi

164
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 17
  • 15
Komentarze