20.05.2018

Kolejny sukces dziewcząt z "Trójki"

Dziewczyny z Zambrowskiej drużyny Orkan wicemistrzyniami województwa!

15 maja 2018 roku został rozegrany Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt.

Nasze koszykarki zmagały się z drużynami z Białegostoku i Łomży.

Mecz półfinałowy poszedł dziewczynom znakomicie - z łatwościa pokonały SP4 Łomża, bo aż 39:14.

Niestety, w tym najważniejszym dotąd meczu, w którym zmierzyły się z gospodyniami - SP47 Białystok nie było juz tak łatwo. Po długiej i męczącej rozgrywce nasze koszykarki poległy 27:30.

Jednak dla nas - Dziewczyny zawsze były, są i będą najlepsze!

A tutaj kilka słów od trenera - Leszka Chodkiewicza

- Przed rozpoczęciem finału srebrny medal wzięlibyśmy w ciemno jednak po finale został lekki niedosyt. Zespół z Białegostoku był zdecydowanym faworytem tych rozgrywek, gdyż już niejednokrotnie mierzyliśmy się z nim na turniejach i zawsze przegrywaliśmy różnicą kilkunastu punktów. Przez cały sezon zmagamy się z plagą kontuzji kilku kluczowych zawodniczek, co znacznie ograniczyło nasze przygotowania. Jednak dziewczęta, dzielnie walczyły w meczu finałowym i za wszelką cenę chciały sprawić niespodziankę i wyjechać na Mistrzostwa Polski, które w tym roku rozegrane zostaną w Poznaniu. Do osiągnięcia celu zabrakło naprawdę niewiele. Chcę pogratulować i podziękować wszystkim zawodniczkom za ten wspólny sukces na który  pracowaliśmy trzy lata – powiedział trener drużyny Leszek Chodkiewicz.

Naszym koszykarkom życzymy jeszcze wielu sukcesów i z niecierpliwościa oczekujemy mistrzostw Polski. Ciekawe jak poradzi sobie druzyna z Białegostoku? ;)