29.10.2015

VI Święto Jesieni w Nowielinie

W sobotę 19 września  2015r. na sali wiejskiej w Nowielinie odbyło się VI integracyjne Święto Jesieni. Rada sołecka gościła dzieci sołectwa Nowielin, Krzemlin, Pstrowic, OREW Nowielin i WTZ Pyrzyce. Na imprezie obecni byli Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński, nauczyciele ( opiekunowie grup) oraz sponsor imprezy pani Danuta Nowakowska  z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Pyrzycach.

 

              Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w  zabawach o tematyce jesiennej. Rozwiązywały krzyżówkę „ziemniaki” z wykorzystaniem zagadek. Słuchały „Bajki o ziemniaku”, kolorowały papierowe jabłka i przyozdabiały nimi jesienne drzewo. Rzucały ziemniakiem do fartuszka, ustalały prawdziwość zadań w zabawie „Znam dary jesieni”. W grupach malowały dary jesieni oraz wykonywały z ziemniaka „Cudaki”.

 Najbardziej podobało się malowanie darów jesieni i rzut ziemniakiem do fartuszka.

W czasie rozgrywanych konkurencji częstowały się przygotowanymi przez rodziców i radę sołecką  plackami ziemniaczanymi, sałatką jarzynową, ciastem i kompotem z jabłek.

 

         Uczestnicy VI integracyjnego  Święta Jesieni za udział w konkursach i na zakończenie imprezy otrzymali nagrody rzeczowe (kolorowanki, kredki, bloki, pisaki, długopisy) oraz cukierki.

    Cieszymy się, że  Święto Jesieni w Nowielinie stało  się imprezą cykliczną.

 

            

3
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 0
  • 3
Komentarze