19.03.2017

Rajd

Rajd Turystyczny pod hasłem „Szlakiem walk o Pyrzyce”.

 

 

4 marca 2017 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach odbył się Rajd Turystyczny pod hasłem „Szlakiem walk o Pyrzyce”.

 

        Wzięły w nim udział następujące placówki: Szkoła Podstawowa w Mielęcinie, Szkoła Podstawowa w Żabowie, Szkoła Podstawowa w Brzesku, Szkoła Podstawowa w Okunicy, Zespół Szkół w Lipianach, Publiczne Gimnazjum w Pyrzycach, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pyrzycach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Mielęcinie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowielinie, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Nowielinie oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach. W rajdzie uczestniczyło ponad 120 uczestników. Całą imprezę uświetniła swoją obecnością Pani Burmistrz Marzena Podzińska.

      

  Głównym celem rajdu było propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego oraz integracja dzieci i młodzieży szkół z różnych środowisk. I tak się właśnie stało.

      

  Uczestnicy rajdu mieli możliwość zaczerpnąć wiedzy na temat dziejów naszego miasta w Muzeum Ziemi Pyrzyckiej, po czym zdobyte informacje wykorzystali w konkursie wiedzowym i plastycznym. Wyłoniono również mistrza gier logicznych, inni zainteresowani mogli spróbować swoich sił wokalnych w „Karaoke” i różnego rodzaju rozgrywkach sportowych.

       

 

Szczególną uwagę Pani Burmistrz przykuły prace plastyczne przedstawiające zabytki Pyrzyc wykonane z masy solnej, której autorami byli wychowankowie z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pyrzycach. Pani Marzena Podzińska postanowiła nagrodzić pracę specjalnym wyróżnieniem.

     

 

   Zwycięzcy konkursów oraz wszystkie szkoły otrzymały nagrody, pamiątkowe dyplomy i z uśmiechem  ruszyli w drogę powrotną.

 

4
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 8
  • 11
Komentarze