21.12.2015

Pomorze Zachodnie w dobrej formie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach przyłączyła się do programu „Pomorze Zachodnie w dobrej formie”, w ramach którego została przeprowadzona nietypowa lekcja wychowania fizycznego współorganizowana przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Husaria Szczecin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Dnia 17 grudnia br. lekcję wychowania fizycznego w naszej szkole gościnnie poprowadzili zawodnicy Husarii Szczecin-reprezentanci Pomorza  Zachodniego w krajowej top lidze zrzeszającej najlepsze drużyny w kraju. Zajęcia miały na celu zachęcić dzieci do różnych form aktywności fizycznej, propagowania zdrowego stylu życia oraz promocji futbolu amerykańskiego jako innowacyjnej formy ruchu.  Lekcja rozpoczęła się krótką informacją o futbolu amerykańskim, a następnie uczniowie uczestniczyli w profesjonalnej rozgrzewce jaką wykonują zawodnicy Husarii na swoich treningach.  Podczas zajęć dzieci świetnie radziły sobie z zadaniami: chwyty, podania, zwody. Uczniowie mieli okazję zobaczyć oryginalne stroje, kaski, ochraniacze i piłki. Największą atrakcją lekcji były wykonane przez futbolistów krótkie strategie        i taktyki gry, które spotkały się z dużym aplauzem wśród dzieci. Trening zakończył się sportowym okrzykiem wszystkich ćwiczących, który zaintonowała pani dyrektor: Pomorze- uczniowie zakończyli Zachodnie.

Po zajęciach uczniowie spotkali się z panią dietetyk Alicją Karpik, która     w bardzo przystępny i ciekawy sposób przedstawiła rolę codziennej diety oraz zdrowego stylu życia.