27.04.2013

Imieniny naszego patrona Leonida Teligi

25 kwietnia 2013 r obchodziliśmy w naszej szkole IMIENINY PATRONA LEONIDA TELIGI.

W ramach projektu „Sławni żeglarze” każda klasa miała przydzielone zadanie do wykonania.

Klasy III zaprezentowały „Mapy podróży wybranego żeglarza”, klasy VI układały wiersze o żeglarzach, zadaniem klas IV było wykonanie dzienników pokładowych a zadaniem klas V było przygotowanie wybranej szanty i zaprezentowanie się podczas uroczystości. Wszystkie klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy.

Piękną scenerię w postaci dużych wazonów z kwiatami wykonanych na szarym papierze przygotowali uczniowie grup zerowych wraz z wychowawcami. Uczniowie mogli również sfotografować się z Neptunem i syrenami.

Klasy I i II obejrzały prezentacje utworów muzycznych o tematyce morskiej w wykonaniu uczennicy z klasy VI e Sandry Niekorek, uczennic z klas III: Hanny Rojek i Anny Cuper, uczniów z klasy II a pani Grażyny Hancz oraz „Taniec z mopami” przygotowany przez uczniów koła tanecznego pani Eryki Kędziory.

Uczniowie klas III i IV mogli obejrzeć przedstawienie „Morskie opowieści”, które zaprezentowali mali artyści koła teatralnego pani Magdaleny Wróblewskiej.

Klasy VI spotkały się z Kapitanem Daru Szczecina Panem Jerzym Szwochem. Uczniowie z wielką uwagą i zaciekawieniem wysłuchali morskich przygód pana Kapitana a następnie pan Szwoch odpowiadał na liczne pytania uczniów.

W tym dniu uczniowie mogli przebrać się w odcieniach morskich a najbardziej morskie klasy otrzymały kupony ze zniżką na ciasto. (Niewykorzystane kupony będzie można zrealizować 9 maja)


Uwaga!

09 maja 2013r uczniowie klas V wezmą udział w spotkaniu z żeglarzem panem Maciejem Krzeptowskim, który przekaże naszej szkole książkę z autografem Leonida Teligi. Pamiętajcie o przygotowaniu pytań do pana Krzeptowskiego.

Małym artystom z naszej szkoły życzymy, żeby zawsze osiągali sukcesy ponieważ jak mawiał Leonid Teliga:

”Jeżeli się czegoś pragnie, jeśli się do czegoś dąży, laur zwycięstwa zawsze musi należeć do zwycięzcy”.

 

Obraz015.jpg

 

Obraz017.jpg

 

Obraz018.jpg

 

Obraz020.jpg

 

copy2_of_Obraz022.jpg

 

copy_of_Obraz024.jpg

 

Obraz025.jpg

 

copy_of_Obraz029.jpg

 

copy_of_Obraz030.jpg

 

copy_of_Obraz031.jpg

 

Obraz033.jpg

 

Obraz036.jpg

 

Obraz037.jpg

 

Obraz039.jpg

 

Obraz041.jpg

 

Obraz044.jpg

 

 

3
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 4
  • 0
Komentarze