17.03.2019

Dni Przedmiotów ścisłych

Od 5 marca 2019r. w naszej szkole obchodzono Dni Przedmiotów Ścisłych. W tych dniach przedstawiono kalendarium wynalazków, na którym zaprezentowano ważne dla ludzkości wynalazki i ich autorów. Zorganizowano wystawę modeli budowli z różnych stron świata. Miniatury zostały wypożyczone z kolekcji pana Józefa Bobko, mieszkańca Pyrzyc.

Klasy IV- VIII uczestniczyły w cyklu spotkań, podczas których uczniowie wysłuchali: lekarza pana Karola Klęczara w wystąpieniu pt.: „Nowoczesne technologie w medycynie”, architekta pana Arkadiusza Fiącka z wykładem „Technologie w pracy architekta i pomysły na modernizację obiektów w Pyrzycach”, dietetyka pani Kingi Szyszki z prezentacją na temat „Nowoczesne technologie w przetwarzaniu żywności”.

Spotkania wniosły wiedzę z różnych dyscyplin oraz przybliżyły zawody wykonywane przez gości.

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w przygotowanych przez klasę VI doświadczeniach. Z zainteresowaniem poznawali prezentowane prawa fizyki.

Dnia 5 marca przeprowadzono dla wszystkich klas  konkurs szybkiego liczenia. Uczniowie na poziomach walczyli o tytuł Super Rachmistrza. W klasach VII i VIII przeprowadzono dodatkowo konkurs szybkiego liczenia z wykorzystaniem systemu Kahoot.

 

 

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 4
  • 13