1 2 3 następna ostatnia

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
5
Blog SKO

SP2 Murowana Goślina

SP2 Murowana Goślina

Witamy serdecznie na blogu Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie. Uczniowie naszej "Dwójki" chętnie przyłączają się do różnych form aktywności. Wielu z nas ma już założone konta w SKO, ale mamy apetyt na więcej i chcemy bardziej rozpropagować tę formę oszczędzania wśród naszych koleżanek i kolegów. Dlatego zaczynamy naszą przygodę z blogiem SKO, na którym będziemy dzielić się z Wami naszymi pomysłami nie tylko na oszczędzanie, ale również świetnie spedzone chwile w szkole.

12 kwietnia - Dzień Czekolady

PODGLĄDNIĘTE: Czy wiedzieliście, że: Ziarna kakaowe były środkiem płatności między cywilizacjami Majów i Azteków. Zapach czekolady sprzyja kupowaniu… książek. Rozpylony w sklepie zwiększa sprzedaż książek kulinarnych i powieści romantycznych o 40% a innych książek o 20% (wg badań z 2013 roku).

0

Ogłaszamy konkurs na wiersz.

Witamy, witamy i konkurs ogłaszamy. Wszystkich chętnych, mających talent... lub nie:) zapraszamy do ułożenia humorystycznego wiersza o oszczędzaniu.

2

Pierwszy w szkole ,,Escape room"

Ciekawa lekcja języka polskiego" We wtorek, 27.11.17r. uczniowie klasy 6c mieli okazję uczestniczyć w pierwszym w szkole ,,Escape room". Klasa podzieliła się na dwie grupy - chłopcy i dziwczynki. Obydwie grupy miały przygotowac zagadki - dziewczynki dla chłopców, chłopcy dla dzi ...

2

Poznajemy "pieniężne" frazeologizmy

Uczniowie naszej szkoły poznawali frazeologizmy, przysłowia i powiedzenia związane z pieniędzmi i oszczędzaniem! Co znaczy "mieć węża w kieszeni, spać na pieniądzach, brudne pieniądze, deszcz pieniędzy" itp? Dla naszych uczniów to nic trudnego! Już wiemy jak w języku polskim funkcjonują powiedzenia ...

0

Rok szkolny zaczynamy - o oszczędzaniu pamiętamy

Witamy wszystkich po wakacyjnej przerwie. W nowym roku szkolnym będziemy zachęcać Was do oszczędzania. Odwiedzajcie Naszego bloga i klikajcie, jeżeli nasze pomysły beda się Wam podobać.

9

Kierunkowskaz - WAKACJE

Wszystkim SKO- wiczom życzymy wspaniałych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!

3

Wakacyjny budżet

Czy planujecie wakacyjne wydatki ? A może wakacje to czas na oszczędzanie? Odwiedziny do rodziny sprzyjają powiększeniu budżetu. Dawno niewidziana babcia, dziadek, ciocia czy wujek chętnie otwierają swoje portfele, żeby urosły nasze. Dzięki temu poza uściskami coś zawsze "wpadnie" w nasze ręce:) ...

2

Sprzedajemy - kupujemy

Sprzedajemy - kupujemy - dobrze się bawimy.

3

Wierzyć, czy nie wierzyć? Finansowe przesądy

Choć mamy XXI wiek i za pomocą zwykłego smartfonu możemy zdziałać cuda, to nadal w powszechnym obiegu funkcjonują przesądy związane z pieniędzmi. Oto najważniejsze z nich: 1. Swędzenie dłoni – gdy swędzi Ciebie lewa ręka, spodziewaj się pieniędzy (podwyżka w pracy lub wygrana w totolotka). 2. N ...

4

Aforyzm na nadchodzący tydzień.

Przyzwyczajenie staje się drugą naturą człowieka.

4
1 2 3 następna ostatnia