21.11.2011

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE DLA OSZCZĘDNYCH

Już za tydzień 'andrzejki', a wcześniej 'katarzynki'. Jeśli chcesz wywróżyć sobie, co czeka Cię w przyszłości. Zapoznaj się z naszymi propozycjami wróżb dla oszczędnych.

24 listopada obchodzimy 'katarzynki' , a 30 listopada 'andrzejki'. Jak zapewne wiecie to czas zabaw, wróżb i swawoli. Już dziś proponujemy Wam, jak przygotować się do tych tajemniczych dni, pełnych czarów i wróż.

 

Skoro jest to blog dla członków SKO (i nie tylko) to przedstawiamy Wam propozycje wróżb z monetami.

grosze.jpg

 

WRÓŻBA 1

ANDRZEJKOWE KUBECZKI

Przygotuj 5 kubków. Pod nimi połóż:

-monetę - bogactwo

-pierścionek- wyjazd do krainy złota

-kluczyk- wyprowadzka do nowego domu

-cukierek- słodkie życie.

Wylosuj 1 kubek. Sprawdź co przyniesie los.

 

WRÓŻBA 2

MONETA W STUDNI

Przygotuj miskę z wodą i grosiki. Stań tyłem do miski, w pewnej odległości. Pomyśl życzenie i rzuć grosik przez lewe ramię. Jeśli grosik wpadnie do miski, to życzenie się spełni.

 

2Z.jpg

 

WRÓŻBA 3

MONETA PRAWDĘ CI POWIE

Przygotuj 3 portfeliki i monety 1,2,5 zł. Do każdego portfela włóż jedną monetę. Następnie wylosuj dowolny portfel. Moneta w nim ukryta powie Ci, jaki jesteś.

 

1 ZŁ- Cichy i spokojny, ale też sumienny i obowiązkowy. Kiedy już wybierze zamierzony cel, dąży do niego wytrwale. Nie sprawia problemów wychowawczych, staraniie prowadzi zeszyty, pilnie notuje wiadomości, zawsze ma odrobione lekcje. Uczeń idealny! Lubiany przez nauczycieli za sumienność, nie lubi jednak robić więcej niż musi.

2 ZŁ - Dobry uczeń. Łagodny, uprzejmy, ale skryty, żyjący często w świecie własnych planów i marzeń. Szkoła nie jest jego pasją, ale nie ma żadnych problemów w nauce, a dzięki wrażliwości i miłości do czytanie, najlepiej czuje się na przedmiotach humanistycznych - języku polskim i historii. Chodzi własnymi drogami. Dla osób, które wzbudzą jego zaufanie jest bardzo koleżeński i uczynny.

 

5 ZŁ - Szkolny łobuziak, który zrobi wszystko, żeby w szkole się nie nudzić. Osoba ruchliwa i uparta, ale inteligentna i wszechstronnie uzdolniona. Jeśli lubi jakiś przedmiot, poświęca się mu całkowicie i osiąga doskonałe efekty, także na konkursach i olimpiadach. Ma oryginalne poczucie humoru, potrafi stworzyć karykaturę kolegi czy koleżanki. Lubiany, wszędobylski i energiczny.

 

WRÓŻBA 4

RZUT MONETAMI

Przygotuj monety 1,2,5 zł . Rzuć wszystkimi pieniążkami równocześnie. Zlicz wartość monet, które odwróciły się rewersami ( strony monet, gdzie znajduje się ich nominał).

np. 1zł +2 zł +5 zł = 8

1zł+2zł= 3

1zł+5zł= 6

5zł+2 zł= 7

Otrzymany wynik oznacza- ilość marzeń, które spełnią się w tym roku.

 

WRÓŻBA 5

WYŚCIG MONET

Każdy uczestnik wróżby otrzymuje 1 monetę. Zaznaczamy na podłodze linię startu i metę. Wszyscy układają monety, jedna za drugą i przykładają je kolejno w kierunku mety (tak jak we wróżbie z butami). Osoba, której moneta pierwsza przekroczy linię mety, zostanie w tym roku zwycięzcą jakiegoś konkursu lub wygra na loterii.

 

ANDRZEJKI.jpg

 

To nasze propozycje. Może sami wymyślicie podobne wróżby dla oszczędnych.

ZACHĘCAMY DO MIŁEJ KATARZYNKOWEJ I ANDRZEJKOWEJ ZABAWY.

 

6
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 12
  • 9
Komentarze