09.10.2015

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay). Odbywa się w ostatni piątek września, w tym roku – 25 września. Szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w wydarzeniu. Nasza szkoła włączyła się do akcji po raz pierwszy.

Ma ona na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

 Od kilku dni starannie przygotowujemy się do tego dnia. W środę na lekcjach wychowawczych uczniowie z klas 4 – 6 oraz chętni z klas młodszych przygotowali plakaty związane z tym zagadnieniem. Członkowie koła matematycznego przygotowali gazetkę oraz wystawę prac uczniów (plakatów). Pomogli także w przygotowaniu materiałów egzaminacyjnych. W czwartek odbył się pierwszy egzamin z tabliczki mnożenia, który zdawali jako pierwsi kandydaci na egzaminatorów – członkowie koła: A.Lura, K.Kreft, P.Połomska, D.Stańko, A.Kowalski, I.Mania i K.Ławrynowicz. Egzamin oczywiście zdany !

W piątek ostatni dzień akcji – EGZAMIN Z TABLICZKI MNOŻENIA !!!

Wszyscy uczniowie klas 4 – 6  oraz uczący ich nauczyciele zostaną sprawdzeni przez Egzaminatorów. Pozytywne wyniki zostaną nagrodzone odznaką MT EXPERT.

  Liczymy na dobrą zabawę , a wszystkim dzieciom i nauczycielom życzymy zdania egzaminu!!!

  Koordynatorki

A.Szczesiak, A.Furmaniak

test  test 

test   test

1
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 8
  • 4
Komentarze