13.01.2015

Kilka słów na temat grudniowych wydarzeń

III DZIEŃ ANIOŁA

18.12.2014

Już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Anioła, tym razem pod hasłem "Jestem Aniołem, gdy...". Wszyscy uczniowie z klas I - III oraz ich wychowawczynie byli ubrani na biało, pojawiły się także anielskie stroje, skrzydła i aureole. Dzień rozpoczął się przedstawieniem "Dobre Anioły" przygotowanym przez uczniów z klasy I c. Opowieść poprowadziła widzów od anielskich spraw przez troski i kłopoty dzieci na całym świecie. Główną myślą, którą przekazali aktorzy była prawda, że każdy z nas może coś zrobić, aby innym żyło się lepiej. Słowa piosenki "W każdym z nas Anioł jest, trzeba tylko znaleźć go..." są zachętą do tego, aby podjąć konkretne działania na rzecz innych ludzi. Potwierdzeniem tych słów była akcja charytatywna zbiórki słodyczy i innych produktów żywnościowych, dzięki której udało się przygotować kilkanaście paczek świątecznych dla ludzi z naszego środowiska. Kolejnym wydarzeniem było rozstrzygnięcie zapowiedzianych wcześniej konkursów plastycznych i literackich. Uwieńczeniem spotkania była degustacja anielskich potraw, przygotowanych przez niezawodnych i wspaniałych Rodziców. Małe Anioły z apetytem zjadały budynie, bezy, ciasta i pierniczki. Było naprawdę słodko.


 

JASEŁKA 2014

 

„Pozwól narodzić się Jezusowi w Twoim sercu” to motto, które przyświecało tegorocznemu przedstawieniu z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów klasy II A. W sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Ciekawa dekoracja i kostiumy
aktorów wprowadziły zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Widzowie mogli przeżyć po raz kolejny historię Świętej Rodziny.
Spotkanie zakończył wspólny śpiew kolędy „Lulajże, Jezuniu”. 
1
Dodaj Komentarz
 • 6
 • 5
 • 11
Komentarze
 • natalkagrduk
  natalkagrduk
  185.48.xxx.xxx
  2015-01-14 19:24 | Temat: SKO
  ODPOWIEDZ

  ...(...(`.-``'´´-.´)...)...
  ...)...--...--...(...
  .../...(o..._...o)...\...
  ...\...(..0..).../...
  ...__.`.-._...'='.._.-.´.__...
  .../...'#.'#.,.--.,.#'.#.'...\...
  ...\__))..#...#.'#'..#..# ((__/...
  __xxxxxxxxxxx______xxxxxxxxxx
  _xxxxxxxxxxxxxx___xxxxxxxxxxxxx
  xxxxxxxxxxxxxxxx_xxxxxxxxxxxxxx
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  _xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  __xxxxxPOZDROWIONKAxxxxxxxx
  ____xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  _______xxxxxxxxxxxxxxxxx
  _________xxxxxxxxxxxx
  ___________xxxxxxxxx
  _____________xxxxx
  _______________xxx
  _________________ xx