04.06.2015

70- lecie Naszej Szkoły

1 czerwca -poniedziałek w Dzień Dziecka nasza szkoła obchodziła 70-lecie powstania. Mottem spotkania było "Powrócisz tutaj po latach, bo tutaj się powraca.Bo tutaj tak pięknie się splata nauka, zabawa i praca".

W Domu Kultury odbyła się uroczystość okolicznościowa z udziałem zaproszonych gości.Naszymi gośćmi honorowymi byli m.in pierwsi absolwenci naszej szkoły, dyrektorzy zarządzjacy szkołą oraz Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, który wręczył szkole Honorową Odznakę za   " Zasługi dla Województwa Lubuskiego". Dyrektor przedstawiała historię szkoły podkreślając znaczącą rolę dyrektorów, nauczycieli oraz rodziców oraz to, że zaszczytne imię szkoły symbolizuje walkę o niepodległość, polskość, nieprzemijalne wartości.Szkoła to przecież  nie tylko miejsce edukacji młodego człowieka, ale także bardzo ważny moment kształtowania osobowości.Tutaj realizują się zainteresowania, rozwijają zdolności i talent. Uczestnictwo w zawodach sportowych, konkursach, turniejach, imprezach kulturalnych ukazuje  bogactwo codziennego, życia szkolnego.Po części oficjalnej odbył się program liryczny, który był wędrówką wspomnieniową. Nie zabrakło różnorodnych popisów dzieci, absolwentów, rodziców  oraz nauczycieli.

 

copy2_of_img002.jpgimg015.jpgcopy2_of_img017.jpgimg018.jpgcopy_of_img025.jpgimg039.jpgimg045.jpg

1
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 2
  • 0
Komentarze