07.11.2015

25-lecie Samorządności

W ramach obchodów 25-lecia samorządności uczniowie naszej szkoły będący uczestnikami Lubuskiej Akademii Debat pod kierunkiem E.Kitta i A. Rucioch zorganizowali w ostatnim tygodniu szereg działań mających na celu aktywizację i integrację środowiska.

 Na uwagę zasługuje grę terenowa na terenie naszej gminy pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Jana Mazura oraz Dyrektora Szkoły. W grze uczestniczyli przedstawiciele szkół gminnych. Uczestnicy musieli się wykazać wiadomościami, sprawnością fizyczną i nie tylko, wokół zagadnień : zabytki kultury, muzyka i stroje  miasta Regionu Kozła oraz najważniejszymi informacji z samorządności lokalnej. Po długich zmaganiach zwycięzcami okazali się organizatorzy - uczniowie naszej szkoły. Kolejnym zadaniem wspaniałej  dziesiątki Debatowiczów był  ich udział w sesji Rady Miejskiej, gdzie mogli zapoznać się z powagą i odpowiedzialnością pełnienia funkcji naszych radnych. Podsumowaniem tego przedsięwzięcia były piątkowe debaty oksfordzkie. Na oczach gości oraz uczniowskiej widowni mogliśmy przyjrzeć się obradom, w których uczestniczyła „Opozycja” i „Propozycja” pod przewodnictwem  pana Marszałka. Temat debaty to  „Czy gmina Zbąszynek jest przyjazna dzieciom i młodzieży”. Wielu dorosłych nie spodziewałoby się tak obiektywnego osądu tematu. Trzeba podkreślić, że dzieci są bardzo wnikliwymi obserwatorami wydarzeń przebiegających w naszej gminie. Na koniec dokonano podsumowania konkursu plastycznego „ 25 lat samorządności”.  Zwycięzcami okazali się  Kacper Misiewicz, Konrad Korzeniewski, Kornelia Gołek; wyróżnienia  Alicja Kalińska, Alicja Przybylska. Fundatorami nagród był Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur.

1
Dodaj Komentarz
 • 14
 • 4
 • 17
Komentarze
 • skograbice
  skograbice
  83.21.xxx.xxx
  2015-11-07 18:11 | Temat: SKO Grabice
  ODPOWIEDZ

  .((((_,»*¯*«ஐ»*¯*«,_))))
  ((_,»*¯**¯*«,_))ﯔ((_,»*¯**¯*«,_))
  -----------DOBRY WIECZÓR--------
  ((_,»*¯**¯*«,_))ﯔ((_,»*¯**¯*«,_))
  POZDRAWIAM GŁOSIK ZOSTAWIAM
  .........((((_,»*¯*«ஐ»*¯*«,_))))