20.05.2015

CZYTAM RAZEM Z RODZICAMI- impreza klasowa I B

 

Rodzice uczniów 1b wiedzą, jak istotne jest w życiu małego człowieka czytanie i jak duży wpływ na jego wszechstronny rozwój. Wiedzą również, że codzienne czytanie dziecku jest najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dlatego też postanowili razem z wychowawczynią zorganizować spotkanie, podczas którego przekonywali nasze maluchy, że czytanie jest przyjemnym i miłym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

 

Rodzice zaprezentowali popularne i najbardziej lubiane przez maluchy utwory Juliana Tuwima : ,,Słoń Trąbalski ‘’,  „Spóźniony słowik”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”,  „O Panu Tralalińskim”.

 

czyt1

 

 

 

Dzieci świetnie poradziły sobie z odgadywaniem za pomocą  gestów i minek tytułów wierszy Tuwima.


Dużo radości wzbudziła krótka inscenizacja wiersza A. Fredy „Paweł i Gaweł” Przygotowana przez p.Czerwonkę jej syna  Jakuba i Bartosza Bar. Pani Wojdaszko zaprezentowała z córką Amelką wspaniały utwór z przesłaniem, że najważniejszą rzeczą  w życiu każdego z nas jest rodzina.

 

czyt2

Mamy zadbały również o słodką chwile zapomnienia-upiekły wyśmienite ciasta. 
Dużym wyzwaniem dla dzieci jak i dla rodziców było zaprojektowanie i wykonanie zakładki do książki. Wszyscy wykonali piękne, wyjątkowe zakładki i dlatego każdy z uczestników został nagrodzony oklaskami oraz naklejką.

 

czyt3

1
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 3
  • 0
Komentarze