16.10.2016

Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez Patrole Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 252 uczniów edukacji wczesnoszkolnej i 7 osób dorosłych. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 150 osób.

26 września uczniowie zostali poinformowani o nadchodzącym święcie. Od 27-29 września przygotowywali plakaty oraz wspólnie z nauczycielami poprzez zabawę  przypominali sobie tabliczkę mnożenia. 29 września została powołany Patrol Egzaminacyjny, który liczył 40 osób (uczniowie klasy 3d i klasy 3f). 30 września Patrole  Egzaminacyjne w czasie przerwy międzylekcyjnej z przygotowanymi losami  w  koszyku, chodziły po szkole i przeprowadzały egzamin dla chętnych.  Osoby, które zdały egzamin otrzymywały legitymacje Eksperta Tabliczki Mnożenia. Tego dnia dzieci przeprowadziły również egzaminy w swoich domach. Na koniec dnia nauczyciele koordynujący na tablicy przedstawili podsumowanie akcji: liczbę egzaminowanych, liczbę Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.img

img

0
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 6
  • 14