24.10.2016

Klasa II E oszczędza z SKO!

Udział w apelu SKO dla klas I-III spowodował zainicjowanie przez klasę II e, której wychowawcą jest p. Elżbieta Zawadzka, bardzo ciekawej akcji związanej z oszczędzaniem.

Przedsięwzięcie klasy II e ma na celu zebranie przez uczniów, w ciągu bieżącego roku szkolnego, środków finansowych na różnorodne akcje klasowe.

Pojawiły się już pomysły aby zbiórka pieniążków pomogła w ufundowaniu nagród dla uczniów na zakończenie roku szkolnego, a także w dofinansowaniu wycieczki klasowej.

Opiekunowie SKO w naszej szkole w porozumieniu z przedstawicielem PKO Banku Polskiego, udzieli pełnego poparcie temu projektowi. Klasa przygotowała specjalną puszkę na składki, która została ozdobiona naklejkami z Żyrafką Lokatką. Opiekunowie SKO wręczyli także wychowawcy klasy książeczkę "Kuba Pieniążek oszczędza na wielką podróż". Dzięki temu dzieci będą mogły dowiedzieć się wiecej o przedsiębiorczości, zarządzaniu środkami finansowymi, sposobach na realizację założonych celów. Pierwsze monety już znalazły się w puszce!

img img

Życzymy klasie II e wytrwałości w oszczędzaniu i zrealizowania planów!

Akcja Klasy II e jest pokłosiem apelu SKO zorganizowanego dla klas I-III, który w bardzo dużym stopniu zwiększył  w naszej szkole zainteresowanie ideą oszczędzania, a co za tym idzie programem Szkolnej Kasy Oszczędności. Zaprezentowana tu inicjatywa jest projektem grupowym, ale do opiekunów SKO zgłosiło się i ciagle zgłasza wielu uczniów zainteresowanych założeniem indywidualnego konta. Wygląda na to, że w najbliższym czasie szkolna grupa SKO-wiczów znacznie się powiększy. Będziemy o tym informować w kolejnych wpisach.

Zachęcamy do odwiedzania naszego bloga! 

img

17
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 5
  • 14
Komentarze