10.10.2016

Apel SKO dla klas I-III

W czwartek 6 października odbył się apel dla klas I-III, zorganizowany przez opiekunów Szkolnej Kasy Oszczędności. Apel poprowadzili uczniowie klasy IV c.

Celem spotkania było zachęcenie uczniów do oszczędzania oraz przedstawienie im najważniejszych informacji na temat Szkolnej Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego. Uczniowie mogli przekonać się, że SKO to nie tylko nauka oszczędzania, ale także podstawy bankowości, ekonomii i przedsiębiorczości. W trakcie apelu zostały zaprezentowane filmy, dzięki którym  dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega oszczędzanie w SKO, dlaczego warto oszczędzać, ile na tym zyskujemy, jak również co zrobić aby przystąpić do Szkolnej Kasy Oszczędności.  

Młodzi uczniowie zostali zapoznani z blogiem SP Nowiny SKO, zawierającym wpisy dotyczące akcji SKO w naszej szkole, który znajduje się na platformie społecznościowej SzkolneBlogi.pl, udostępnionej przez bank szkołom.img img

W trakcie apelu został zaprezentowany także nowy numer gazetki „Skarbonka”, opisującej działania naszej szkoły
w ramach programu Szkolnej Kasy Oszczędności. Prowadzący apel wręczyli egzemplarze gazetki, przewodniczącym wszystkich klas.

Uczennica klasy III b Katarzyna Przeniosło, która spośród wszystkich uczniów klas I-III, zgromadziła na swoim koncie najwięcej oszczędności, została nagrodzona upominkami przygotowanymi przez opiekunów SKO.img img

W ramach współpracy SKO z Samorządem Uczniowskim Klas I-III, opiekunki SU przeprowadziły pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się podczas przerw i zapoznały dzieci z regulaminem „Szkolne przerwy”.

Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs "Karta bankomatowa SKO" - jest to konkurs na pracę plastyczną, wykonaną techniką dowolną, na kartce formatu A4. Prace można oddawać do 21 października do opiekunów SKO.

img img

52
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 8
  • 11
Komentarze