14.05.2011

Dbamy o środowiSKO

Troska o środowisko naturalne jest ważnym elementem działań naszej szkoły już od wielu lat.

Troska o środowisko naturalne jest ważnym elementem działań naszej szkoły już od wielu lat. W roku szkolnym 2010/2011 przeprowadziliśmy szereg akcji na rzecz środowiska połączonych z działaniami na rzecz dzieci. Jednym z celów było wykształcenie u naszych uczniów postawy opartej na szacunku zarówno do człowieka, jak i otaczającej go przyrody. Podjęliśmy również działania związane z racjonalnym gospodarowaniem surowcami.

 

Tak wyglądały nasze EKO-akcje:

 

  • Rozpoczęliśmy energicznie od przedstawienia "Czy oszczędzać warto?", w którym zachęcaliśmy uczniów do oszczędzania nie tylko pieniędzy, ale także wody, światła, papieru.

 

 

  • Żeby nie pozostać gołosłownym ogłosiliśmy akcję zbiórki surowców wtórnych. Przez kilka miesięcy zbieraliśmy makulaturę i puszki aluminiowe. Udało nam się zgromadzić 830 kg niepotrzebnych papierów i 14 kg puszek - co jak na niewielką szkołę (48 uczniów) jest chyba całkiem niezłym wynikiem ;-).