28.05.2026

Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej

W dniach 29 września- 3 października 2025 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej.

 

Zorganizowaliśmy wiele działań, takich jak:

- spotkanie z zaproszonym gościem- psychologiem sportu,

- przygotowanie Drzewa Życzliwości,

- lekcje wychowawcze poświęcone tematyce tolerancji, asertywności i radzenia sobie z konfliktami,

- przygotowanie plakatu z hasłami promującymi szacunek i przeciwstawianie się przemocy.

 

Celem naszych działań było zwiększenie świadomości na temat zjawiska przemocy rówieśniczej, nauka konstruktywnego rozwiązywania konfliktów oraz budowanie atmosfery wzajemnego wsparcia i zrozumienia.

Był to szczególny czas, podczas którego uczniowie, nauczyciele i cała społeczność szkolna połączyli siły, by mówić głośno o szacunku, empatii i bezpiecznym środowisku edukacyjnym dla wszystkich.

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 0
  • 5