1

Jak rozpoznać spoofing telefoniczny?
Spoofing to oszustwo, które polega na podszywaniu się pod wybraną osobę, firmę lub instytucję w celu uzyskania ważnych informacji np. umożliwiających dostęp do konta bankowego czy poczty e-mail.
5
Blog SKO

SP Korczyna

SP Korczyna

Witamy na blogu SKO Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania, czytania i komentowania naszych wpisów.

Wydawać czy oszczędzać?

"Oszczędzanie to pojęcie dobrze znane ludzkości od najdawniejszych czasów. Już ludzie pierwotni wiedzieli, że nie mogą zjeść naraz całej żywności. Aby przeżyć, jej część zostawiali na później. Przez setki lat najpopularniejszym sposobem oszczędzania było zakopywanie zgromadzonych kosztowności. Jeszc ...

0

Co to jest bank? Jak działają banki?

„Bank komercyjny jest to instytucja finansowa, która gromadzi środki pieniężne, czyli przyjmuje oszczędności klientów, udziela kredytów, prowadzi rachunki bankowe oraz dokonuje rozliczeń pieniężnych.” Zapraszamy na lekcję przedsiębiorczości na temat banków:

0

Czy pieniądze są nam potrzebne?

"W historii ludzkości pieniądz miał bardzo różne formy. Płacąc za dobra w różnych miejscach na świecie używano rozmaitych towarów i przedmiotów, które pełniły rolę pieniądza. Na przykład w niektórych prowincjach Imperium Rzymskiego jako waluty używano soli. Muszle morskie i tytoń pełniły te funkcje ...

0

Netykieta

Przypomnijmy sobie podstawowe zasady dobrego zachowania obowiązujące przy wysyłaniu wiadomości e-mail i korzystania z internetu:

0
1