31.01.2022

Wirtualny świat, realne wyzwania

kilka słów o bezpieczeństwie w sieci

Urzadzenia elektroniczne i internet to istotne elementy naszego życia. Dzięki nim możemy kontaktować się z przyjaciółmi i rodziną, przesyłać dokumenty, zdjęcia, oglądać filmy, uczyć się.

Aby bezpiecznie korzystać z zasobów internetowtch należy pamiętać o pewnych zsadach.

1. Chrońcie swoje dane osobowe. Nie podawajcie na portalach społecznościowych swoich adresów e-mail, numerów telefonów ani danych kart płatniczych - swoich ani swoich bliskich. Złodzieje tożsamości przechwytują takie dane!

2. Zamieszczajcie w internecie tylko takie dane, które nie zdradzają zbyt wielu informacji o Tobie, Twoim domu lub rodzinie. Potencjalny złodziej może zauważyć cenne rzeczy i zaplanować włamanie!

3. Zachowajcie ostrożność przy korzystaniu z różnych ofert specjalnych, np. programów, które można ściągnąć na komputer lub telefon. Mogą  to być zainfekowane oprogramowania, które po instalacji mogą wyrządzić wiele szkód!

4. Korzystajcie ze stron odpowiednich dla Waszego wieku.

 CIEKAWOSTKI

Po 4 latach od wynalezienia internetu korzystało z niecgo już 50 milionów osób. Zdobycie takiej samej liczby użytkowników zajęło telefonowi 75 lat, radiu - 38 lat, telewizji - 13 lat, a grze Angry Birds - 35 dni :-))))

Wirtualny Świat realnych zagrożeń - Wojewódzka Stacja  Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie - Portal Gov.pl

1
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 14
  • 6
Komentarze