11.07.2018

MĄDRZY CYFROWI

Projekt "Mądrzy Cyfrowi" z naszym udziałem

Po raz pierwszy w Polsce rusza projekt Mądrzy Cyfrowi -program dla nastolatków, który obejmie całą Polskę i będzie polegał na kształtowaniu odpowiedzialnych postaw społecznych z wykorzystaniem nowych technologii. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przez Fundację "ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom" przy wsparciu Google.org., a także partnerów medialnych: Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Grup Superbelfrzy oraz Budząca się Szkoła, a także pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej.

W formie pilotażowej projekt ruszy w naszej placówce latem 2018 r.,  a zimą 2019 r. obejmie swoim zasięgiem kilkaset szkół z całego kraju.

W ramach akcji "lato i zima w mieście" nasza szkoła w okresie wakacyjnym zorganizuje dla uczniów w wieku 12-13 lat zajęcia rozwijające umiejętności cyfrowe oraz odpowiedzialne postawy społeczne. Warsztaty poprowadzą nauczyciele naszej szkoły, którzy w dniach 3-4 czerwca br. w ramach uroczystej inauguracji projektu wzięli udział w konferencji szkoleniowej w Warszawie.

W czasie warsztatów nastolatki dowiedzą się m.in. jak tworzyć wirtualną rzeczywistość oraz poznają podstawy montażu wideo w 3D, narzędzia do pracy zespołowej czy zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Przy zastosowaniu najnowszych technologii młodzież w kreatywny sposób będzie trenować praktykowanie  wartości takich jak szacunek, uczciwość, mądrość i odwaga cywilna, które zgodnie z założeniami projektu musząiść w parze z kompetencjami cyfrowymi. Swoją przygodę z projektem uczniowie będą kontynuować do listopada br.

Znalezione obrazy dla zapytania madrzy cyfrowi

313
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 16
  • 20
Komentarze