05.11.2021

Kto może oszczędzać w SKO?

W 2012 roku PKO Bank Polski wprowadził SKO do internetu, tworząc serwis bankowości internetowej dedykowany dzieciom w wieku 6-13 lat (www.sko.pkobp.pl).

System SKO dostępny w ramach serwisu bankowości internetowej oznacza odejście od papierowych książeczek i dopisywania odsetek przez nauczyciela 

Dzięki serwisowi SKO dzieci mają możliwość sprawdzania stanu oszczędności i lokowania ich w wirtualnych skarbonkach, a za systematyczność w oszczędzaniu premiowane są odznakami (jako element rywalizacji). Dziecko nie może samodzielnie dysponować własnymi pieniędzmi, czyli na przykład wykonywać przelewów zewnętrznych. Tego typu operacje są zarezerwowane dla nauczyciela lub rodzica.

Uczeń może poprzez serwis bankowości internetowej podglądać stan środków zgromadzonych na koncie SKO i decydować na jakie cele odkłada oszczędności. Pieniądze na rachunkach SKO każdego dziecka są oprocentowane, a kapitalizacja odsetek następuje w cyklu tygodniowym.

Szkoła uruchamia SKO na podstawie umowy z bankiem na prowadzenie kasy przy danej szkole. Rachunki SKO dzieci podpięte są do konta SKO szkoły i funkcjonują jako odrębny, indywidualny rachunek. W ramach SKO szkoła ma również możliwość otworzenia rachunku Rady Rodziców.

PKO BP przedstawił nowe SKO. Rewolucja stała się faktem - PRNews.pl

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 1
  • 10