11.08.2017

Jak się chronić przed upałami

Rzeczy, które warto mieć ze sobą w czasie upałów:

1.
Przede wszystkim, gdy wychodzisz do swoich zajęć i panuje upał, nie możesz zapomnieć o butelce z wodą lub innym płynami. Jest to bardzo ważne, gdyż przy tak wysokich temperaturach łatwo można się odwodnić. Należy więc dużo pić, nawet gdy jesteśmy poza domem. Jeżeli nie masz czasu codziennie kupować wody, zachowaj butelkę i napełniaj ją jakimś płynem przed wyjściem z domu. Oszczędzasz tym sposobem pieniądze i stosujesz się do zasad recyclingu.
 
2
Jeżeli spędzasz dużo czasu na słońcu, warto pomyśleć o jakimś nakryciu głowy. Może być to przewiewny kapelusz lub czapka z daszkiem. Jest to obowiązkowe akcesorium .  W lato nietrudno bowiem o udar słoneczny. Pamiętaj, jeżeli wybierasz się opalać np. na plażę, gdzie ciężko jest o cień, kapelusz, czapka lub chustka są obowiązkowym elementem stroju. Można też zatroszczyć się o parasolkę przeciwsłoneczną.
 
3
Jak wychodzisz z domu na ulicę, nie zapomnij o nałożeniu kremu z filtrem. Nawet kilka minut na dużym słońcu może spowodować niechcianą, nierówną opaleniznę, która bez kremu jest dość niezdrowa dla skóry.
 
4
Warto też nosić okulary przeciwsłoneczne. Zapewnią lepszą jakość widzenia. 
 
5
Powinniśmy również spędzać jak najwięcej czasu w cieniu. Warto też przy takich upałach udawać się na spacery do parków lub nad zbiorniki wodne. Tam łatwiej znieść gorąco.
Znalezione obrazy dla zapytania jak się chronic przed upałami
1051
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 7
  • 17
Komentarze