30.03.2012

VIII Międzyszkolny Turniej SKO

Dnia 30 marca 2012 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach odbyła się ósma edycja Międzyszkolnego Turnieju SKO. Wzięło w niej udział 5 szkół. Były to : Szkoła Podstawowa w Stożnem, Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Ełku, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sokółkach, Szkoła Podstawowa im. Lecha Aleksandra Kaczyńskiego w Chełchach,oraz Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Stradunach.

Każdą szkołę reprezentował opiekun SKO oraz troje uczniów z klas II- III Edukacji Wczesnoszkolnej. W oparciu o materiały nadesłane wcześniej szkołom oraz regulamin turnieju, uczestnicy przygotowali się do testu składającego się z 17  pytań. Wcześniej zgodnie z regulaminem wykonali skarbonkę , którą zaprezentowali podczas trwania konkursu. Każda szkoła wraz z opiekunem przygotowała się również  do konkurencji : SKO lubimy, trochę się nią pochwalimy. Tutaj należało opowiedzieć w dowolnej formie ( wiersz, piosenka, prezentacja) o tym jak działa SKO w ich placówkach. Pomysły były niesamowite. Uczniowie praktycznie wykorzystali każdą z powyższych form .Oprócz wyżej wymienionych czynności, które stanowiły konkurencje, były również : puzzle, gdzie jury oceniało nie tylko prawidłowe ich ułożenie, ale także dobór odpowiedniego króla, znaku dla niewidomych i koloru banknotu. Kolejna konkurencja , zagadkowo brzmiąca   – W ciemności. Jeden z uczestników każdej drużyny miał posegregować monety z zawiązanymi oczami. Była również konkurencja sportowa, podczas której oprócz szybkości wykonania, uczestnicy musieli segregować nakrętki oraz rozwiązywać  matematyczne przykłady. Na zakończenie tej konkurencji układali  z klocków , studnię.  Innym zadaniem było ułożenie mozaiki wg dostarczonego wzoru, czy zawieszenie na sznurku 10 koszulek przy pomocy spinaczy. Była to konkurencja  „ Powieś pranie”.

Wszyscy uczestnicy konkursu byli  bardzo dobrze przygotowani. Turniej wygrała szkoła w Stradunach.

Uczestnicy otrzymali nagrody ( były to różne gry planszowe , plecaki, kredki, książki) sponsorowane przez Bank PKO BP S.A. oraz Urząd Gminy w Ełku.

Każda szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom. Drobne upominki wręczono również opiekunom , którzy przygotowywali uczniów do konkursu.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja. Przewodniczący komisji – Pan Andrzej Olszewski- Dyrektor PKO BP S.A. o/ w v Ełku, członkowie- Pani Barbara Romaniuk, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Gminy Ełk oraz Pani Ewa Komakowska, przedstawiciel banku PKO BP S.A. o/ w Ełku. Wsparcia komisji udzieliła Pani Anna Sidorowicz, Dyrektor ZSS w Stradunach.

Po części oficjalnej odbył się poczęstunek, przygotowany przez organizatorów Turnieju, nauczycieli szkoły w Stradunach oraz dzięki pomocy Pana Grzegorza Hryniewickiego, fundatora owoców - ( Hurtownia Frugo).

Turniej upłyną w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Opiekun SKO w Stradunach  składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji Turnieju.

TurniejSKO20122.JPGTurniejSKO20128.JPG

TurniejSKO20129.JPGTurniejSKO201222.JPG

TurniejSKO201236.JPGTurniejSKO201245.JPG

TurniejSKO201269.JPGTurniejSKO201273.JPG

TurniejSKO201283.JPG

1
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 7
  • 5
Komentarze