17.10.2011

" Tydzień żytniego chleba"

Od 17 do 21 października nasza szkoła bierze udział w przedsięwzięciu „Tydzień żytniego chleba”.Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Fundację Dobrego Życia i objęta jest patronatem Ministerstwa Edukacji. Nasza szkoła – promując zdrowie – przystąpiła ponownie do akcji.

W związku tym , w naszej szkole odbędzie się szereg działań.Najmłodsi uczniowie będą wykonywać pieczywo z masy solnej. Klasy I- III edukacji wczesnoszkolnej dowiedzą się jak powstaje chleb, przy wykorzystaniu historyjki obrazkowej " Od ziarenka do bochenka"  Tak jak w roku ubiegłym będziemy piec chleb na zakwasie. Pomoże tam w tym pani Bogusia. Nie zabraknie również stoiska z pieczywem, na którym będzie można degustować różne odmiany chleba. Nad całą akcją czuwa zespół zajmujący się w naszej szkole promocją zdrowia. Będziemy Was na bieżąco informować , co wydarzyło się u nas w związku z tym przedsięwzięciem.

Obraz112.jpgObraz134.jpgObraz175.jpgObraz021.jpgObraz026.jpgObraz072.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 18
  • 3
  • 15