20.10.2011

Pasowanie na ucznia.

Dnia 20 października 2011 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Stradunach odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Dzieci z klas I swoją ważną uroczystość rozpoczęły tańcem przy utworze „ Marsz mrówek” z wykorzystaniem podstawowych  figur Poloneza. Następnie uczniowie recytowali wiersze o tematyce szkolnej. Kolejnym punktem programu było wykonanie akompaniamentu ( z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych ) do utworu „ Marsz perski” Johanna Straussa. Następnie przystąpiono do części oficjalnej.Po recytacji wiersza W. Bełzy „ Kto ty jesteś” i pięknie zaśpiewanej przez uczennicę  klasy I piosence „ Moja Ojczyzna” odbyło się złożenie ślubowania i pasowanie na ucznia.

Miłą niespodziankę przygotowali pierwszakom uczniowie klas trzecich. Powitali ich w gronie braci uczniowskiej oraz wręczyli upominki. Następnie przedstawicielka  SKO ( uczennica klasy IV )  wręczyła  dzieciom książeczki SKO oraz drobne prezenty , a przy pomocy wyrecytowanego wiersza zachęciła ich do oszczędzania.

Po udanym występie dzieci oraz rodzice udali się do klas na słodki poczęstunek. Uroczystość była bardzo udana, o czym świadczyły gromkie brawa publiczności. Wychowawczynie klas pierwszych serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomogły przygotować to ważne wydarzenie.

Obraz028.jpgObraz084.jpgObraz094.jpgObraz118.jpgObraz133.jpgObraz140.jpg

1
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 5
  • 2
Komentarze