16.06.2017

Kampania – Twój Miś może zostać ratownikiem – 6 luty 2018 r.

"Twój miś może zostać ratownikiem” to kampania, której celem jest udzielenie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Miś Ratownik wręczony dziecku ma za zadanie odwrócić jego uwagę od sytuacji traumatycznej. Dzieci z naszego przedszkola chętnie włączyły się do akcji. Przynosiły z domu swoje misie ze świadomością że będą oddane innym dzieciom.    
 26 stycznia naszą szkołę odwiedził st. kpt. Wojciech Rogowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, który opowiadał przedszkolakom o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka oraz o różnych zagrożeniach czyhających na nas w okresie zimy. Na koniec spotkania odebrał od dzieci zebrane maskotki, które trafią do Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie a następnie do jednostek Ratowniczo- Gaśniczych z terenu województwa mazowieckiego.

 

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 1
  • 7